انتظامی

احتمال لغو ویزا در سفر زمینی اربعین از سوی عراقبه گزارش خبرنگار مهر، مجید میراحمدی، در پایان جلسه امروز این ستاد در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه ستاد اربعین با حضور رؤسای کمیته‌ها و استانداران ایلام، خوزستان و کرمانشاه برگزار شد.

وی ادامه داد: استانداران گزارش‌های خود را اعلام کردند. یکی از موضوعات این جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی در این رابطه بود و با وجود اینکه در دو سال گذشته پروژه عمرانی تعطیل شده بود اما با اقدامات مؤثر در ماه‌های اخیر این عقب ماندگی جبران شد.‌

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: یکی دیگر از موضوعات ما در رابطه با اربعین مواجه شدن با فصل گرما یکی دیگر از مسائلی است که ما با آن مواجه هستیم و نیازمند برنامه‌ریزی حساس و دقیق هستیم تا زائران با مشکل جدی در زمینه گرمازدگی مواجه نشوند تلاش‌های زیادی صورت گرفته ایجاد سایبان ایجاد کارخانه تولید یخ و … است.

وی با اشاره به گزارش سفیر ایران در عراق گفت: آخرین گزارشی که سفیر ما در عراق اعلام کرده اند این است که دولت عراق اعلام کرده برای اربعین ویزا نخواهند داشت. برآورد ما نیز بیش از ۴ میلیون زائر در این ایام است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تردد از مرز زمینی به عراق با ویزا امکان پذیر است، گفت: احتمالاً در چند روز آینده حضور زائران از طریق مرز زمینی بدون ویزا را اعلام خواهند کرد البته این هنوز قطعی نیست.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا