انتظامی

از دستگیری کیف قاپ محله پاسداران تا کشف ۳۰ فقره موبایل قاپیبه گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کیف قاپ محله پاسداران در دام پلیس

سرهنگ محمدقاسم طرهانی بیان داشت: در پی افزایش سرقت لوازم و اشیا قیمتی در محله پاسداران خصوصاً افزایش سرقت به روش کیف قاپی رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار عملیات کلانتری ۱۰۲ پاسداران قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران با تحقیقات و پی جویی های انتظامی ساعات حضور سارقان را شناسایی کرده و گشت زنی‌های هدفمند را افزایش دادند، افزود: مأموران حین گشت زنی در نقاط جرم خیز محله پاسداران با اطلاعات کسب شده از حضور سارقان، به فردی که در حال پرسه زنی بی هدف در داخل پیاده رو بوده مشکوک و وی را زیر نظر می‌گیرند که در همین حین متهم اقدام به سرقت کیف پول یکی از شهروندان می‌کند، پلیس سریعاً وارد عمل شده و متهم با مشاهده مأموران به صورت پیاده متواری که با هوشیاری مأموران، در نهایت وی دستگیر می‌شود.

جانشین پلیس پیشگیری تهران با بیان اینکه در بررسی اولیه از متهم، کیف پولی که لحظاتی قبل سرقت کرده بود کشف شد ادامه داد: متهم ۳۰ ساله که از اتباع کشور همسایه بود در تحقیقات اولیه به جرم خود و ۵ فقره سرقت مشابه اعتراف کرد و تعدادی از مالباختگان نیز شناسایی شدند.

طرهانی با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

شرور سابقه دار محله تهرانپارس دستگیر شد

سرهنگ اردشیر نادری بیان داشت: در پی خبر دریافتی مبنی بر عربده کشی یک شرور و ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان در محله تهرانپارس رسیدگی به موضوع را تیمی از مأموران کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس بر عهده گرفته و تحقیقات میدانی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه مأموران با تحقیقات و پی جویی های انتظامی هویت و مخفیگاه شرور سابقه دار را شناسایی کردند، افزود: مأموران با اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه متهم را در مخفیگاه خود دستگیر و از محل اختفای وی نیز دو قبضه سلاح سرد کشف و متهم به کلانتری منتقل شد.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران با بیان اینکه متهم دارای سابقه در شرارت است ادامه داد: متهم در کلانتری و در تحقیقات اولیه با ابراز پشیمانی به جرم خود اعتراف و به محض دستگیری متهم، تعدادی از اهالی محل با حضور در کلانتری و دیدار با رئیس کلانتری از اقدام ضربتی و مقتدرانه پلیس در برخورد و دستگیری عامل ایجاد ناامنی برای شهروندان در محله تهرانپارس قدردانی کردند.

نادری با اشاره به اینکه امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است و با مخلان نظم و امنیت با جدیت بر خورد می‌شود، خاطر نشان کرد: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف ۳۰ فقره موبایل قاپی در شمال تهران

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای اظهار داشت: در پی افزایش سرقت تلفن همراه شهروندان در شهرک قدس به روش موبایل قاپی توسط یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش دستگیری سارقان را تیمی از مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس بر عهده گرفتند و گشت زنی‌های هدفمند را افزایش دادند.

وی با بیان اینکه مأموران با تحقیقات و پی جویی های انتظامی ساعات تردد و حضور سارقان را شناسایی کردند، افزود: مأموران، حین گشت زنی در نقاط جرم خیز و محل حضور سارقان به یک دستگاه موتورسیکلت سه ترک با پلاک مخدوش مشکوک که مشاهده شد یکی از متهمان پیاده و در حال زاغ زنی شهروندی بوده و اقدام به سرقت تلفن همراه وی کرده و سوار بر موتورسیکلت متواری شدند که پلیس سریعاً وارد عمل می‌شوند، سارقان که با حرکت خلاف جهت در خیابان، سعی داشتند به فرار خود ادامه دهند، به علت بالا بودن ترافیک با خودرویی برخورد و زمین گیر و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه در بررسی اولیه از متهمان ۳ دستگاه تلفن همراه سرقتی و دو قبضه سلاح سرد و کلاه و دستکش و… کشف شد، تصریح کرد: متهمان ۱۸ الی ۲۰ ساله که یکی از آنها از اتباع کشور همسایه بود در در تحقیقات اولیه به جرم خود و موبایل قاپی در شمال تهران به خصوص شهرک قدس با همدستی یکدیگر و ۳۰ فقره سرقت مشابه تا کنون اعتراف کردند و تعدادی از مال باختگان نیز شناسایی شدند.

موقوفه‌ای با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: پرونده و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا