انتظامی

فتح خرمشهر باعث تغییر رویکرد دشمن متخاصم از هجومی به دفاعی شدبه گزارش خبرنگار مهر، یعقوبعلی نظری صبح سه‌شنبه در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های نیروهای مسلح به مناسب سوم خرداد در مشهد مقدس اظهار کرد: با این که در عملیات‌های مختلف به پیروزی‌هایی دست پیدا کرده بودیم ولی فتح خرمشهر باعث شد تا رویکرد دشمن متخاصم از هجومی به دفاعی تغییر پیدا کند.

استاندار خراسان رضوی افزود: بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸, دشمن دوباره به طمع افتاد و به سمت این شهر دست درازی کرد که مردم و نیروهای مجاهد با تلاشی ستودنی نگذاشتند دست دشمن بعثی به خرمشهر برسد.

وی بیان کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند خرمشهرها در پیش است و باید با تلاش و کوشش در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی نیز خرمشهرهای اقتصادی و فرهنگی را فتح کنیم.

نظری در ادامه افزود: همه ما باید افتخار داشته باشیم تا در عرصه‌های مختلف رزمنده باشیم و در راه شهیدان گام برداریم تا بخشی از مسائل فرهنگی و اقتصادی کشور که دچار آسیب شده است را به پیروزی منتج کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: اگر بهمن ۱۳۵۷ را نقطه آغازین انقلاب اسلامی ایران در نظر بگیریم فتح خرمشهر در سوم خرداد ۱۳۶۱ نقطه عطف انقلاب بود که با تلاش و کوشش باید از این دستاوردهای انقلاب دفاع کرد.

وی با اشاره به این که خرمشهر در سه مقطع دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشت، اظهار کرد: در ابتدای جنگ، مقاومت ۳۴ روزه برای جلوگیری از اشغال این شهر باعث تغییر در سرنوشت نهایی جنگ شد زیرا صدام به فکر تسخیر کل ایران در کمتر از چند روز بود.

با جهاد تبیین در تمام رده‌ها برای جلوگیری از جنگ ترکیبی دشمن اقدام کنیم

در این مراسم فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش نیز اظهار کرد: امروز نیز آماده هستیم تا با جهاد تبیین در تمام رده‌ها و ارگان‌های خود، برای جلوگیری از جنگ ترکیبی دشمن اقدام کنیم.‌

امیر سرتیپ رضا آذریان بیان کرد: فتح خرمشهر، روز مقاومت، ایثار و پیروزی است که به نام ملت بزرگ ایران اسلامی در تاریخ این کشور و در دوران دفاع مقدس ثبت شد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش افزود: مقاومت در دفاع مقدس نشان داد که همچنان مقتدر هستیم و وظیفه داریم تا آنچنان که از شهدا آموخته‌ایم از ولایت دست برنداریم و در این راه ثابت قدم باشیم.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا