انتظامی

تمهیدات ترافیکی اجتماع سلام فرمانده/ پیش بینی جمعیت ۳۰۰ هزار نفریبه گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدحسین حمیدی، در تشریح تمهیدات ترافیکی برای برگزاری مراسم سرود «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی گفت: پیش بینی می‌شود برای مراسم فردا بالا ۳۰۰ هزار نفر جمعیت بخواهند که در مراسم حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: همچنین احتمال این را هم می‌دهیم که از شهرهای اطراف افراد بخواهند که در این مراسم شرکت کنند و این موضوع، شرایط ترافیکی کاملاً متفاوتی را در محورهای منتهی به ورزشگاه رقم می‌زند.

حمیدی افزود: احتمال می‌دهیم اکثر افراد برای اولین بار باشد که به ورزشگاه می‌آیند و طبیعی است که مسیرها را نمی‌شناسند و دچار سردرگمی می‌شوند. به همین منظور توصیه می‌کنیم افراد اولاً از حمل و نقل عمومی استفاده کنند. دوماً زودتر از ساعت اعلام شده در مراسم شرکت کنند.

وی گفت: توصیه می‌کنیم افرادی که می‌خواهند با خودرو خودشان به ورزشگاه بیایند قبل از ساعت ۱۲ در ورزشگاه حاضر باشند تا بتوانند از پارکینگ‌های خود ورزشگاه و در مرحله بعدی از پارکینگ‌های رینگ اول استفاده کنند.

حمیدی تاکید کرد: پارکینگ‌های ورزشگاه به هیچ عنوان کفایت چنین مراسمی را نمی‌کند و امکان دارد از رینگ آزادراه آزادگان و شیخ فضل الله بخواهیم به عنوان پارکینگ استفاده کنیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: پلیس راهور تهران بزرگ با تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح ترافیکی مراسم فوق که از ساعت ۱۳ روز پنجشنبه مورخه ۵ خرداد ۱۴۰۱‬ اجرا می‌شود حضور همه جانبه خواهد داشت.

وی با اشاره به محدودیت‌های تردد گفت: از شرق به غرب آزادراه به سمت چوگان شمال (پل غربی)، شرق به غرب آزادراه به سمت شمال شیشه مینا (پل شرقی)، غرب به شرق آزادراه به چوگان شمال (پل غربی)، جنوب به شمال بلوار چوگان قبل از پل آزادراه نبش خیابان ولیعصر، جنوب به شمال بلوار شیشه مینا قبل از پل آزادراه، غرب به شرق حکیم ورودی به بلوار جهاد جنوبی و غرب به شرق بلوار شهرک آفتاب ورودی به بلوار غربی ورزشگاه محدودیت تردد اعمال می‌شود.

حمیدی با اشاره محل‌های پارک وسایل نقلیه گفت: پارکینگ‌های ضلع شرقی و غربی استادیوم، بلوار ضلع غربی و شرقی استادیوم، بلوار شیشه مینا و چوگان و خیابان ولیعصر (عج) و خیابان‌های فرعی داخل شهرک آزادی به عنوان پارکینگ در نظر گرفته شده اند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: شرق به غرب آزادراه شهید فهمیده، غرب به شرق بزرگراه حکیم، شمال به جنوب بزرگراه باکری هم به عنوان پارکینگ در نظر گرفته شده است که از محل این پارکینگ‌ها با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته اتوبوس و ون جهت انتقال تا درب‌های اصلی ورزشگاه پیش بینی شده است.

وی گفت: افرادی که از بعد از ظهر پنجشنبه قصد رفتن به سمت کرج را دارند به جای استفاده از آزادراه از محورهای دیگر (بزرگراه شهید خرازی – شهید همدانی و شهید لشگری) استفاده کند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا