انتظامی

کشف ۹۰ درصد جرایم در کمتر از یک ماه/ جرم پیچیده کشف نشده نداریمبه گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد قنبری رئیس پلیس آگاهی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس آگاهی فاتب گفت: کار اصلی پلیس آگاهی کشف جرم است، هرچند پیشگیری از اصل کار است اما کشف جرم هم مسأله‌ای مهم در جرم رخ داده است.

وی افزود: صحنه جرم بعد از اینکه جرم رخ می‌دهد توسط پلیس آگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا از این طریق راهی برای دستیابی به مجرم پیدا شود.

قنبری بیان کرد: امروزه توانمندی پلیس آگاهی دو برابر شده است و برای کشف جرم از راه‌های علمی جدا از مواردی که در صحنه جرم وجود دارد استفاده می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی گفت: اشرافیتی که پلیس آگاهی بر مجرمین کشور دارد کامل است و تمام اقدامات مجرمان را تحت نظر داریم.

قنبری بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد از جرایم جنایی در کشور کمتر از یک ماه کشف می‌شود و این نتیجه توانمند بودن و عالم بودن کارآگاهان ما در پلیس آگاهی است.

وی افزود: امروز در کشور جرم مهم و پیچیده و کشف نشده‌ای که مردم را آزار دهد خیلی کم داریم در واقع می‌توانم بگویم اصلاً نداریم.

رئیس پلیس آگاهی با اشاره به جغرافیای جرم گفت: جغرافیای مکانی و زمانی جرم به شدت مورد توجه پلیس آگاهی است و همین اکیپ واکنش سریع فاتب برای مبارزه با کیف قاپی نمونه‌ای از به کارگیری آمارهای مربوط به جغرافیای جرم است.

قنبری خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد جرایم در کشور مربوط به سرقت است و جدا از پلیس سایر دستگاه‌ها و حتی خود مردم هم باید پای کار بیایند.

وی گفت: تخصصی‌ترین پلیس در فراجا پلیس آگاهی است، الان در مجموعه پلیس آگاهی فردی را نداریم که فاقد رتبه کارآگاهی باشد و بنا داریم این موضوع را تقویت کنیم.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا