انتظامی

آمادگی برای انعقاد تفاهم نامه برای تسهیل تردد زائران حسینیبه گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، سردار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی کشور با عثمان الغانمی وزیر کشور عراق دیدار و بر همکاری فی مابین پیرامون تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی تاکید کرد.

سردار حسین اشتری در این دیدار اظهار داشت: امروز فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از تجارب و توانمندی‌های مناسبی در زمینه‌های مختلف برخوردار است از این رو پلیس ایران در راستای انتقال تجربیات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراجا به پلیس عراق آمادگی کامل دارد.

وی با تاکید بر اینکه اشتراکات دینی و فرهنگی ایران و عراق سبب تعمیق روابط ملت و دولت دو کشور شده است، تصریح کرد: برگزاری مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نقطه اوج استحکام روابط ملت و دولت ایران و عراق است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران همچنین بر ضرورت انعقاد تفاهم نامه بین پلیس ایران و پلیس عراق جهت تسهیل در عبور و مرور زائران دو کشور تاکید و ارتقا تعاملات را در تأمین امنیت زائران حسینی مهم ارزیابی کرد.

قدردانی از پلیس ایران

عثمان الغانمی وزیر کشور عراق نیز در این دیدار از تلاش‌های پلیس جمهوری اسلامی ایران در تسهیل تردد زائران قدردانی کرد و گفت: ان شاء الله با تصمیمات صورت گرفته حضور زائران اربعین حسینی بهتر از گذشته خواهد بود.

گفتنی است، طرفین تفاهم کردند نمایندگانی از پلیس جمهوری اسلامی ایران و پلیس عراق معرفی و روند کار و اقدامات مشترک را پیگیری کنند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا