معافیت سربازی

پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تسهیلات حمایت از جوانی جمعیت در اردبیلبه گزارش خبرنگار مهر، یعثوب نژادمحمد عصر سه شنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت حمایت از جوانی جمعیت در اردبیل اظهار کرد: با همکاری دستگاه‌های مختلف و بر اساس قانون جوانی جمعیت ارائه خدمات متنوع را به خانواده‌ها برای تشویق و ترغیب امر ازدواج، فرزندآوری و تحکیم بنیان خانواده در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در این راستا و با هدف حمایت از نظام خانواده پرداخت تسهیلات در سه حوزه ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن با همکاری بانک‌های عامل در سال گذشته انجام شده و امسال نیز ادامه این فرآیند را شاهد هستیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: در سال گذشته ۱۴ بانک دولتی استان برای ۳۴ هزار نفر از متقاضیان تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

نژادمحمد افزود: این تسهیلات با کمترین مانع تراشی و بیشترین همراهی بانک‌ها پرداخت شده و در سال جاری نیز بانک‌های عامل موظف هستند تا در سه حوزه ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن پرداخت تسهیلات را به متقاضیان ادامه دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در فروردین ماه امسال چهار هزار و ۹۱۷ نفر در این سه حوزه از تسهیلات پرداختی بانک‌ها بهره مند شدند.

نژادمحمد رقم پرداختی بانک‌های عامل را در فروردین ماه امسال ۱۱۶ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: بانک‌ها موظف هستند با کمترین بروکراسی اداری و تنها با ضمانت ساده پرداختی این تسهیلات را برای خانواده‌ها انجام دهند که قطعاً در فصل جابجایی‌ها و اجاره مسکن پرداخت ودیعه مسکن نیز با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: همچنین تسهیلات خوبی در این قانون برای انجام خدمت سربازی ارائه شده که انتظار می‌رود مجموعه نیروی انتظامی در عمل به قانون و اعمال معافیت سربازی برای مشمولان دارای سه فرزند بالای ۴۰ سال اقدام لازم را انجام دهند.

نژادمحمد بیان کرد: مقرر شده برای مشمولان دارای تک فرزند سه ماه، ۲ فرزند چهار ماه و سه فرزند پنج ماه کسر خدمت تعلق گرفته و در این زمینه از خدمات ارائه شده در قانون جوانی جمعیت استفاده شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ادامه داد: امیدواریم تمام دستگاه‌های اجرایی که در قانون جوانی جمعیت تکالیفی بر عهده آنها گذاشته شده، به درستی و شایستگی وظایف خطیر خود را انجام دهند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا