آخرین اخبار

بخش اعظمی از امنیت کشور توسط سربازان تامین می‌شودبه گزارش خبرگزاری مهر، سردار مهدی حاجیان در شانزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) (جوان سرباز) که در تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره همه ساله با رویکرد تجلیل از مقام سرباز و قدردانی از تلاش‌ها و زحمات شبانه روزی آنها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سربازی دوران مقدسی است و باید به آن به چشم یک دوره سرمایه محور نگاه کرد، افزود: خدمت مقدس سربازی، جوانان برومند این مرز و بوم را برای ورود به دوران مسئولیت پذیری آماده می‌کند.

سردار حاجیان با اشاره به جایگاه والای سرباز در اسلام و انقلاب اسلامی، افزود: این جایگاه آنقدر رفیع و بلندمرتبه است که حضرت امیرالمومنین علی (ع) از سربازان به عنوان زینت کشور یاد می‌کنند و یا حتی سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی نیز بارها تاکید کردند که وی را با لقب سرباز خطاب کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به رشادت سربازان در دوران مختلف برای مقابله با دشمنان اشاره و تصریح کرد: یکی از این دوران‌ها، زمان دفاع مقدس بود که بیش از سه میلیون سرباز فداکار از کشور دفاع کردند و در همین دوران بالغ بر ۶۰ هزار شهید و افزون بر ۱۲۶ هزار جانباز سرباز تقدیم اسلام و انقلاب شد.

وی با بیان اینکه همه ما سرباز نظام، انقلاب و رهبری هستیم، گفت: باید به این سربازی و خدمتگزاری افتخار کنیم و با همه توان پشتیبان نظام و ولایت فقیه باشیم.

سردار حاجیان در پایان از سربازان استان کرمانشاه و خصوصاً سربازان انتظامی به پاس تلاش‌ها و زحمات شبانه روزی شأن قدردانی کرد و گفت: امروز بخش اعظمی از امنیت کشور توسط همین سربازان جان برکف و ولایی تأمین می‌شود و لازم است بیشتر از گذشته از تلاش‌های مخلصانه آنها قدردانی کرد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از تلاش‌ها و زحمات سربازان نمونه نیروهای مسلح استان قدردانی شد.منبع خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا