آخرین اخبار

مسابقه مهارتی سربازان به کجا رسید؟


به گزارش خبرنگار مهر، چهارشنبه ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۲ سردار محمدجواد زاده کمند فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از برگزاری اولین دوره مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه با محوریت قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه و مشارکت نیروهای مسلح، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و جمعیت هلال احمر، در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

مرحله اول مسابقات در سطح یگان و شهرستان بود و حدود ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر از کارکنان وظیفه در این مسابقات شرکت کردند.

مرحله دوم استانی ۷ هزار و ۹۶۸ نفر با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد ۱۷۱۰ نفر به مرحله سوم یا همان سازمانی رسیدند و در مرحله سازمانی رقابت بین سربازان انجام شد.

مرحله چهارم ۱۶۵ نفر که از سطح سازمانی برنده شده‌اند در سطح کشوری و بین ۴ سازمان نیروهای مسلح خواهد بود.

افتتاحیه مرحله نهایی مسابقات ۱۲ بهمن ماه در دانشگاه امام حسین (ع) سپاه برگزار شد و در ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه نیز این ۱۶۵ نفر در چهار سازمان ارتش، سپاه، فراجا و وزارت دفاع با داوری سازمان فنی و حرفه‌ای و جمعیت هلال احمر در ۱۵ رشته رقابت می‌کنند.

در هر رشته ۱۱ نفر حضور دارند و مراسم اختتامیه مسابقات نیز ۱۷ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود و در این مراسم از سربازان، مربیان و مسؤولان سازمان‌های برتر تقدیر خواهد شد.

تمامی کارکنان وظیفه شاغل در خدمت سربازی مجاز به شرکت در این مسابقه بودند و این مسابقات در چهار مرحله شهرستان، استان، سازمانی و کشوری برگزار شد و مرحله نهایی آن یعنی کشوری، فردا ۱۷ بهمن ماه برگزار می‌شود.

مسابقه مهارتی سربازان به کجا رسید؟

سردار محمد جواد زاده کمند فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره روند مسابقات مهارتی سربازان و رسیدن به مرحله نهایی آن گفت: مسابقات مهارتی سربازان بعد از اجرای موفق سه مرحله از این مسابقات اجرا می‌شود که در مرحله شهرستان با حضور حدود ۲۱ هزار نفر، مرحله استانی با حضور ۹ هزار و ۵۵۰ نفر و مرحله سازمانی با حضور هزار و ۵۵۶ نفر به مرحله پایانی رسید و ۱۶۵ نفر از برگزیدگان مراحل سازمانی در ۱۵ رشته به مرحله نهایی رسیده است، که این مسابقات در ۵ نقطه از تهران آغاز شده و در حال برگزاری است.

وی افزود: برگزیدگان این رشته، در روز ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۲ در مراسم اختتامیه‌ای که در نظر گرفته شده است مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

زاده‌کمند با اشاره به اهداف از برگزاری این مسابقات گفت: اهداف متعددی را از برگزاری این مسابقات دنبال می‌کردیم که مهم‌ترین آنها ترویج و تقویت امر مهارت آموزی در مجموعه نیروهای مسلح است. از دیگر اهداف نیز، استاندارد سازی دوره‌های مهارتی و توسعه زیرساخت‌های مهارتی در مجموعه نیروهای مسلح بود. الحمدالله به تمام اهدافمان در این موضوع تا به امروز دست پیدا کرده‌ایم، که امیدواریم تجربه خوبی بشود.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در رابطه با نفرات برتر این مسابقات گفت: برای نفرات برتر این مسابقات علاوه بر تشویق نقدی، در صورت داوطلب بودن برای استخدام، در اولویت استخدام نیروهای مسلح قرار می‌گیرند. علاوه بر اینها در اولویت دریافت تسهیلات شغلی هستند، یعنی وام اشتغال به آنها پرداخت خواهد شد.منبع خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا