مهارت آموری

تربیت نیروی انسانی ماهر منوط به جذب و اشتغال فارغ التحصیلان استبه گزارش خبرگزاری مهر؛ محمدمهدی کاظمی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه توسعه رشته حمل و نقل با سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، ضمن تبریک ایام گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: رشته حمل و نقل در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر این حوزه راه اندازی شده که با همکاری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اکنون در حال توسعه و آموزش است.

وی در ادامه افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر با همکاری دستگاه‌های مختلف وابسته به فراهم سازی امکان جذب و اشتغال فارغ التحصیلان آن حوزه دارد که باید به آن توجه ویژه نمود.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به دست آوردهای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تصریح کرد: پیشرفت در عرصه‌های اقتصادی، بهبود وضعیت بازار کار و البته مسأله ازدواج جوانان با توجه به توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور و آموزش مهارت و تأمین شغل در آینده برای هنرجویان ممکن می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی هنرستان‌های «جوار» گفت: طرح توسعه هنرستان‌های جوار با بهره برداری از ظرفیت صنایع، کارخانجات، اتحادیه‌ها و موارد دیگر، اولویت مهم معاونت آموزش متوسطه است تا آموزش در محیط واقعی کار محقق گردد.

عضو شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توسعه رشته حمل و نقل، افزود: توسعه رشته حمل و نقل با نگاه ویژه به آمایش سرزمینی با وجود همکاری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در حوزه‌های آموزشی و پشتیبانی ممکن خواهد شد.

وی با اشاره به تفاهم نامه، اظهار داشت: اکنون در ۸ استان و ۱۱ منطقه رشته حمل و نقل به ۴۸۰ هنرجو با همکاری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آموزش داده می‌شود.

کاظمی در پایان، گفت: در نظر گرفتن اولویت‌های جذب در آزمون‌های استخدامی و سایر شرایط اشتغال برای فارغ التحصیلان رشته حمل و نقل در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مسئله مهمی است که باید با تعامل و همکاری صورت گیرد.منبع خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا