۹۰ درصد زندانیان جرائم غیرعمد بدهکاران مالی هستند

مدیرعامل ستاد دیه کشور: در حال حاضر ۹۰ درصد زندانیان جرائم غیرعمد کشور بدهکاران مالی هستند.

90 درصد زندانیان جرائم غیرعمد بدهکاران مالی هستندسید اسدالله جولایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۵۱۱ زندانی جرائم غیرعمد داریم که زندانیان چک‌های بلامحل با ۶ هزار و ۸۴۵ نفر بیشترین محکومان غیرعمد را به خود اختصاص داده اند و در این دسته از مددجویان تحت حمایت ستاد دیه استان‌های فارس با ۶۵۰ محبوس ، گیلان با ۵۳۸ مددجو و اصفهان با ۴۴۵ محکوم به ترتیب بیشترین آمار محکومان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: پس از تصویب قانون بیمه شخص ثالث جدید آمار رانندگان زندانی ناشی از تصادفات به ۸۰۰ نفر تقلیل پیدا کرده است که به مرور هم کمتر می شود.

مدیرعامل ستاددیه کشور تصریح کرد: دو سوم زندانیان جرائم غیرعمد محکومان چک هستند که نه با نیت مجرمانه، بلکه ناخواسته و بر حسب نوسانات بازار رقابتی، محاسبات غلط در معاملات اقتصادی و یا ضمانت از افراد با عنوان «محکومیت مالی غیرکلاهبرداری» روانه زندان شده‌اند.

وی با اشاره به زندانیان مهریه افزود: ۲ هزار و ۱۲۰ زندانی کشور بابت مهریه و نفقه در زندان هستند و با وجود اینکه طبق قانون خانواده از مهریه بالای ۱۱۰ سکه رفع جنبه کیفری شده اما باز هم شاهد حضور زندانیان مهریه در زندان های کشور هستیم.

مدیرعامل ستاد دیه تاکید کرد: در آستانه سال نو دست به دست هم بدهیم تا زندانیان جرائم غیرعمد هم آزاد شوند و به جمع خانواده های خود بپیوندند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا