موافقت کمیسیون تلفیق فروش سربازی مشمولان خارج کشور/ متاهلین دارای دو فرزند

به گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس با اشاره به نشست عصر دیروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ برای بررسی بندهای ارجاع شده به این کمیسیون از صحن علنی که تا پاسی از شب به طول انجامید، گفت:سرنوشت بند مربوط به سربازی مشمولان متاهل و مشمولان مقیم خارج از کشور در این جلسه مصوب شد که مشمولین نظام وظیفه عمومی مقیم خارج از کشور که حداقل پنج سال از زمان فراخوان آنها به خدمت وظیفه عمومی گذشته باشد، با رعایت اصل یکصد و دهم(۱۱۰) قانون اساسی میتوانند با پرداخت معادل ریالی پانزده هزار(۱۵.۰۰۰) یوروکارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند ضمن این که مشمولین متأهل دارای فرزند از مادر ایرانی از بیست و پنج درصد(۲۵%) تخفیف برخوردار می شوند.

وی گفت: همچنین براساس بخش دیگر این مصوبه با رعایت اصل یکصد و دهم (۱۱۰) قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و تشویق به فرزندآوری، مشمولین غایب و غیر غایب متأهل دارای دو فرزند و بیشتر که بالای ۳۰ سال سن دارند، از انجام خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می شوند.

منبع:مهر

یک دیدگاه در مورد “موافقت کمیسیون تلفیق فروش سربازی مشمولان خارج کشور/ متاهلین دارای دو فرزند

  1. با سلام… مشمولین غایب کشور که بالای ۳۰سال سن دارن و بیشتر از ۲فرزند هم دارن …میتونن اقدام کنند که کارت معافیت بگیرن بدون هزینه….اینو روشن توضیح ندادن….ممنون میشم جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *