آخرین اخبار

امریه سربازی سالانه ۱۹۰۰ نفر در شرکت‌های دانش بنیانبه گزارش خبرنگار مهر، رضا اسدی فر در نشست رونمایی از سامانه پسادکتری که امروز در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: امروز مهمترین دغدغه شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی حفظ و نگهداشت نیروی انسانی و بحث مهاجرت نیروی تخصصی است. تفاوت شرکت‌های دانش بنیان با غیردانش بنیان دقیقاً در شاخص جذب نیروی انسانی تخصصی است چرا که دانش بنیان‌ها به طور مستمر باید در حال نوآوری و تحقیق و توسعه باشند و تعداد بیشتری از این افراد را باید جذب کنند.

معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به اجرای طرح امریه شرکت‌های دانش بنیان و پروژه جایگزین سربازی از سال ۹۸ گفت: افرادی که موعد سربازی شأن رسیده و نقش کلیدی در شرکت‌های دانش بنیان دارند، می‌توانند دوره سربازی خود را در قالب امریه در شرکت‌ها بگذرانند.

اسدی فر با اعلام اینکه امریه سربازی متخصصان در شرکت‌های دانش بنیان در حال حاضر سالیانه به هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است، خاطرنشان کرد: در کنار این طرح، طرح پسادکتری ظرفیت جدیدی برای کسانی است که می‌خواهند کار پژوهشی انجام دهند.

وی ادامه داد: براساس آمارها، در امریه دانش بنیان‌ها طی سال‌های ۹۹ تا ۱۴۰۱، ۸۰ درصد افرادی که در شرکت‌ها دوره سربازی خود را گذراندند، در کشور ماندگار شدند و ۱۷ درصد شرکت جدیدی راه اندازی کردند و تنها زیر ۳ درصد از کشور مهاجرت کردند.منبع خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا